Καθήκοντα επισκοπικής θητείας

Το γυναικείο φόρεμα είναι μια εκλεγμένη ομάδα μελών ενορίας που εποπτεύουν την εκκλησία και τις λειτουργίες της. Αυτή η ομάδα μελών της ενορίας εξασφαλίζει ότι η εκκλησία υπακούει το δόγμα της εκκλησίας της ονομασίας. Οι περισσότερες εκκλησίες που διοικούνται από μητρόπολη ή επίσκοπο έχουν ένα ιππικό.

Βοηθήστε τον Πρύτανη

Ο πρύτανης είναι ο υπεύθυνος της ενορίας, όπως ένας κληρικός ή ιερέας. Τα μέλη του γυναικείου σώματος θα επιλέξουν έναν πρύτανη και στη συνέχεια θα βοηθήσουν τον πρύτανη στην παροχή πνευματικής καθοδήγησης στην εκκλησία. Το ιεραποστολικό είναι επίσης υπεύθυνο για τη διασφάλιση ότι ο πρύτανης έχει τα προσόντα και εκτελεί τα καθήκοντά του όπως περιγράφεται από τον οργανισμό.

$config[code] not found

Προωθητικά καθήκοντα

Είναι καθήκον του ιερού να προωθήσει την εκκλησία στην υπάρχουσα κοινότητα και στην ενορία που περιβάλλει την εκκλησία. Αυτή η προσφορά θα περιλαμβάνει προγράμματα προβολής που έχουν σχεδιαστεί και εφαρμοστεί από το ιππικό. Το γυναικείο φόρεμα θα είναι επίσης υπεύθυνο για κάθε εικόνα που απεικονίζεται από την εκκλησία. Μέσω αυτού του προγράμματος προώθησης η εκκλησία θα μπορέσει να αναπτυχθεί και να προσελκύσει νέα μέλη στην εκκλησία.

Θεσμικές Ευθύνες

Το βαφείο είναι υπεύθυνο για τη συντήρηση του εκκλησιαστικού ακινήτου. Μέρος αυτού του καθήκοντος θα είναι να αποφασίσει αν θα έχει μέλη της εκκλησίας αυτή τη συντήρηση και ποιες είναι οι ευθύνες των μελών κατά την εκτέλεση συγκεκριμένης αποστολής.

Οικονομικά καθήκοντα

Το γυναικείο φόρεμα χειρίζεται τις οικονομικές ευθύνες της εκκλησίας. Τα μέλη θα επιβλέπουν τις δωρεές και τα δέκατα, καθώς και τη διασπορά κεφαλαίων σε προγράμματα που εκτελούνται από την εκκλησία. Οι φόροι, οι υπηρεσίες κοινής ωφέλειας, οι μισθολογικές και άλλες οικονομικές ευθύνες εγκρίνονται και καταβάλλονται από τα μέλη της επισκοπικής ιερατικής. Τα μέλη του Εσθαιρίου υποχρεούνται να συνέρχονται ετησίως προκειμένου να αναπτύξουν έναν προϋπολογισμό για το επόμενο έτος, στη συνέχεια να συνεδριάζουν ανά τρίμηνο ή περιοδικά για να εξασφαλίσουν ότι πληρούται ο προϋπολογισμός. Αυτός ο προϋπολογισμός θα μεταφερθεί στον επίσκοπο ή τη μητρόπολη του οργανισμού για έγκριση.

Προσωπικό

Τα μέλη του ιερομόναου θα αναγνωρίσουν άτομα που μπορούν να καλύψουν ανοικτές θέσεις στην εκκλησία. Μετά τον εντοπισμό των ειδικευμένων ατόμων, το γιλέκο θα τα εκπαιδεύσει και θα τα καθοδηγήσει. Αυτές οι θέσεις θα περιλαμβάνουν θέσεις όπως ο συνεργάτης κληρικός ή ο διευθυντής χορού.