Hotel Bellman Περιγραφή θέσης εργασίας

Πίνακας περιεχομένων:

Anonim

Ένα καμπαναριό εργάζεται σε ένα ξενοδοχείο για να βοηθήσει τους επισκέπτες με τις αποσκευές τους και να δείξει τους επισκέπτες στο δωμάτιό τους. Επίσης αναφέρονται ως bellhops, bellmen πρέπει να εξασφαλίσει ότι οι επισκέπτες έχουν μια ευχάριστη διαμονή.Το κρατικό πανεπιστήμιο σημειώνει ότι παρόλο που τα καθήκοντα του καπετάνιου είναι παρόμοια με τους αχθοφόρους, οι καμπαναριόδες συνήθως βρίσκονται μέσα στο ξενοδοχείο, σε αντίθεση με το εξωτερικό, όπου συνήθως εργάζονται οι αχθοφόροι.

Εκπαίδευση

$config[code] not found Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Δεν υπάρχουν επίσημες εκπαιδευτικές απαιτήσεις για να γίνουν καμπάνες ξενοδοχείων. Το κρατικό πανεπιστήμιο αναφέρει ότι παρόλο που οι εργοδότες γενικά αναζητούν αυτούς με δίπλωμα γυμνασίου, οι δεξιότητες και η σωματική δύναμη των ανθρώπων είναι πιο σημαντικά από τα ακαδημαϊκά προσόντα. Οι νεοπροσλαμβανόμενοι καπετάνιοι συχνά λαμβάνουν εκπαίδευση κατά τη διάρκεια της εργασίας που μπορεί να διαρκέσει μέχρι και ένα μήνα, σύμφωνα με το κρατικό πανεπιστήμιο. Το Γραφείο Στατιστικών Εργασίας αναφέρει ότι πολλοί από τους κλάδους της βιομηχανίας δεν έχουν πολύ λίγη εμπειρία από προηγούμενη εργασιακή εμπειρία.

Δεξιότητες

Ανδρέας Ροντρίγκεζ / iStock / Getty Images

Εκείνοι που εργάζονται στον κλάδο της φιλοξενίας πρέπει να έχουν έξυπνη προσωπική εμφάνιση και καλές δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών. Οι εργαζόμενοι στο ξενοδοχείο BLS πρέπει να έχουν μια ευχάριστη συμπεριφορά κατά τη διάρκεια περισσοτέρων περιόδων ή όταν αντιμετωπίζουν έναν ανυπόμονο ή ξέφρενο επισκέπτη. Ο κουδούνι θα πρέπει να έχει μια θετική στάση και εξυπηρετικό τρόπο. Η ικανότητα να γνωρίζετε καλά με άλλους είναι σημαντική καθώς το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας δαπανάται για αλληλεπίδραση με πελάτες και συναδέλφους μέλη του προσωπικού.

Βίντεο της Ημέρας

Σας έφερε από το Sapling Έφερε σε σας από το Sapling

Ευθύνες

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

Μια περιγραφή εργασίας στην ιστοσελίδα για Overseas Working Holidays παραθέτει τυπικές καθημερινές εργασίες όπως τα κλειδιά ελέγχου είναι έτοιμα, παραλαβή αποσκευών, επικαιροποίηση κύριων κλειδιών, βοηθώντας τη ρεσεψιόν κατά τη διάρκεια των πολυάσχολων περιόδων και απαντώντας στις ερωτήσεις των επισκεπτών. Η Bellmen μπορεί επίσης να αναλάβει πρόσθετα καθήκοντα από τον διαχειριστή των κρατήσεων. Overseas Working Holidays σημειώνει ότι οι καμπαναριόδες είναι συχνά υποχρεωμένοι να βοηθήσουν τα επιπρόσθετα τμήματα του ξενοδοχείου, όταν χρειάζεται, όπως η καθαριότητα.

Σκέψεις

kyrien / iStock / Getty Images

Η έκθεση BLS αναφέρει ότι επειδή τα ξενοδοχεία είναι ανοιχτά όλο το εικοσιτετράωρο, οι ώρες των ατόμων που εργάζονται στον κλάδο μπορεί να είναι μακρά ή ανίκανη. Η απασχόληση και οι μισθοί στον κλάδο προβλέπεται ότι θα αυξηθούν κατά 5% από το 2008 έως το 2018, σύμφωνα με το BLS. Οι θέσεις εργασίας στον κλάδο είναι συχνά μερικής απασχόλησης ή εποχικές και συνεπώς προσελκύουν νέους εργαζόμενους με ελάχιστη ή καθόλου προηγούμενη εργασιακή εμπειρία. Πολλές θέσεις εργασίας διατίθενται κάθε χρόνο λόγω του υψηλού κύκλου εργασιών του προσωπικού.

Μισθός

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

Ο μισθός ενός καμπαναριού ποικίλλει ανάλογα με το επίπεδο εμπειρίας, την τοποθεσία και το ξενοδοχείο. Σύμφωνα με το Indeed.com, ο μέσος ετήσιος μισθός ενός καμπαναριού τον Ιούλιο του 2010 ήταν 19.000 δολάρια.