Βοηθός Διευθυντή της Περιγραφής Θέσεων Νοσηλευτικής Υπηρεσίας

Ο βοηθός διευθυντής νοσηλευτικών υπηρεσιών εργάζεται υπό τη διεύθυνση του νοσηλευτικού προσωπικού. Ο βοηθός σκηνοθέτης είναι συνήθως δεύτερος στην εντολή. Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για αυτό το ρόλο τυπικά έχουν άδεια άσκησης εγγεγραμμένων νοσοκόμων. Ο βοηθός διευθυντής των νοσηλευτικών υπηρεσιών βοηθά με καθημερινές λειτουργίες στο νοσηλευτικό τμήμα.

Καθήκοντα

Ο βοηθός διευθυντής νοσηλευτικών υπηρεσιών διαχειρίζεται προσωπικό εποπτείας και νοσηλευτικής υποστήριξης. Μπορεί να είναι υπεύθυνη για τη διασφάλιση ότι όλες οι μετατοπίσεις είναι επαρκώς στελεχωμένες. Ως βοηθός διευθυντής νοσηλευτικής, μπορεί να συνεργάζεται με τον διευθυντή για τον εντοπισμό και την επίλυση ελλείψεων των τμημάτων με εφαρμοσμένα διορθωτικά σχέδια. Μπορεί επίσης να εντοπίσει και να αντιμετωπίσει τυχόν προβλήματα ελέγχου ποιότητας. Ο βοηθός διευθυντής νοσηλευτικής μπορεί να βοηθήσει στην πραγματοποίηση γύρων κατά τη διάρκεια των ελέγχων ασθενών. Η θέση αυτή βοηθά επίσης στο συντονισμό των προγραμμάτων νοσηλευτικών υπηρεσιών εντός του τμήματος, στην αξιολόγηση των επιδόσεων του προσωπικού και στην εξασφάλιση της τήρησης των κρατικών προτύπων ποιότητας. Οι βοηθοί διευθυντές των νοσηλευτικών υπηρεσιών μπορούν επίσης να παρακολουθούν τους προϋπολογισμούς του νοσηλευτικού κέντρου και να διασφαλίζουν ότι το τμήμα λειτουργεί εντός των ομοσπονδιακών κατευθυντήριων γραμμών.

$config[code] not found

Προσόντα

Οι πιθανοί υποψήφιοι για βοηθός διευθυντή νοσηλευτικών ρόλων πρέπει να έχουν έγκυρη άδεια νοσηλείας. Οι υποψήφιοι χρειάζονται επίσης μια λεπτομερή κατανόηση των κρατικών, ομοσπονδιακών και τοπικών κανονισμών περί νοσηλευτικών υπηρεσιών. Θα χρειαστεί εμπειρία σε κλινικό νοσηλευτικό περιβάλλον και ως διευθυντής ή επόπτης. Η υπομονή, η αυτοπειθαρχία και οι αποτελεσματικές επικοινωνιακές δεξιότητες είναι επίσης προσόντα που προτιμούν οι πιθανοί εργοδότες. Οι βοηθοί διευθυντές νοσηλευτικής πρέπει να αλληλεπιδρούν αποτελεσματικά με όλα τα επίπεδα του προσωπικού. Οι πιθανοί υποψήφιοι μπορούν επίσης να προσδιορίσουν και να ξεκινήσουν βελτιώσεις διεπιχειρησιακής διαδικασίας. Μπορεί να απαιτείται η δυνατότητα ανάλυσης στατιστικών και οικονομικών εκθέσεων.

Εκπαίδευση

Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση για το ρόλο του βοηθού διευθυντή πρέπει να κατέχουν πτυχίο από αναγνωρισμένο αναγνωρισμένο νοσηλευτικό πρόγραμμα. Οι δυνητικοί εργοδότες μπορούν να απαιτούν από τους υποψηφίους να διαθέτουν τουλάχιστον διετή πείρα υπό εποπτική ή διαχειριστική ιδιότητα. Οι υποψήφιοι πρέπει επίσης να διαθέτουν άδεια στα κράτη όπου αναζητούν απασχόληση.

Βιομηχανία

Ο ρυθμός αύξησης των βοηθών διευθυντών νοσηλευτικής θα αυξηθεί μαζί με τις γενικές ευκαιρίες νοσηλείας. Το αμερικανικό Γραφείο Στατιστικής Εργασίας προβαίνει σε αύξηση κατά 22% για τους υποψηφίους που αναζητούν απασχόληση σε νοσηλευτικές υπηρεσίες έως το 2018. Τα νοσοκομεία είναι ο μεγαλύτερος εργοδότης των βοηθών διευθυντών νοσηλευτικής. Ακολουθούν νοσοκομεία, υπηρεσίες κοινωνικής αρωγής και κυβερνητικές εγκαταστάσεις.

Μισθός

Οι νοσηλευτές με τουλάχιστον ένα χρόνο εμπειρίας κερδίζουν έναν μέσο ετήσιο μισθό ύψους 55.181 δολαρίων, σύμφωνα με το PayScale.com, από τον Απρίλιο του 2010. Οι διευθυντές νοσηλευτικής με εμπειρία άνω των 20 ετών κερδίζουν μέχρι και $ 100.000 ετησίως.

2016 Πληροφορίες μισθών για εγγεγραμμένους νοσοκόμους

Οι εγγεγραμμένοι νοσοκόμοι κέρδισαν ένα μέσο ετήσιο μισθό ύψους $ 68.450 το 2016, σύμφωνα με το αμερικανικό Γραφείο Στατιστικής Εργασίας. Στο χαμηλό τέλος, οι εγγεγραμμένοι νοσοκόμοι κέρδισαν 25ο εκατοστημόριο μισθό 56.190 δολαρίων, δηλαδή 75 τοις εκατό κέρδισαν περισσότερο από αυτό το ποσό. Ο μισθός του 75ου εκατοστημορίου είναι 83.770 δολάρια, δηλαδή 25% κερδίζουν περισσότερα. Το 2016, 2.955.200 άτομα απασχολούνταν στις Η.Π.Α. ως εγγεγραμμένοι νοσηλευτές.