Θέσεις εργασίας για την κοινωνική υπηρεσία στην Πολεμική Αεροπορία

Η Πολεμική Αεροπορία αναγνωρίζει ότι η στρατιωτική ζωή μπορεί να προκαλέσει άγχος τόσο για το προσωπικό όσο και για τα εξαρτώμενα άτομα. Οι κλινικοί κοινωνικοί λειτουργοί της Πολεμικής Αεροπορίας είναι αξιωματικοί στα Ιατρικά Σώματα των ΗΠΑ που παρέχουν υπηρεσίες στο στρατιωτικό προσωπικό και στις οικογένειές τους. Μόνο οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις πληρούν τις προϋποθέσεις για αυτή τη δουλειά.

Καθήκοντα

Οι κλινικοί κοινωνικοί λειτουργοί της Πολεμικής Αεροπορίας παρέχουν συμβουλευτικές υπηρεσίες στους αερομεταφορείς και στις οικογένειές τους. Τα θέματα που αντιμετωπίζουν ενδέχεται να κυμαίνονται από το άγχος της εργασίας έως τα συζυγικά προβλήματα. Τα θέματα μπορεί να είναι οικονομικά, όπως η επέκταση των στρατιωτικών αμοιβών για την κάλυψη μιας αυξανόμενης οικογένειας ή της αποστολής, όπως ο διαχωρισμός.

$config[code] not found

Προσόντα

Η Πολεμική Αεροπορία απαιτεί από τους κλινικούς κοινωνικούς λειτουργούς να κατέχουν μεταπτυχιακό δίπλωμα στην κοινωνική εργασία από αναγνωρισμένο πανεπιστήμιο και την υψηλότερη άδεια που προσφέρεται από την κατάσταση διαμονής του υποψηφίου. Οι υποψήφιοι με κλινική εμπειρία πέρα ​​από το μεταπτυχιακό σχολείο προτιμούνται. Οι υποψήφιοι που εργάζονται για την κύρια ή υψηλότερη άδεια μπορεί να είναι επιλέξιμοι να υποβάλουν αίτηση ως εκπαιδευόμενοι. ένας τοπικός υπεύθυνος προσλήψεων μπορεί να σας συμβουλεύσει σχετικά με την επιλεξιμότητα για πρακτική άσκηση. Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι πολίτες των ΗΠΑ και ηλικίας μεταξύ 18 και 34 ετών. Απαιτείται βαθμολογία επιτυχίας για τον έλεγχο προσόντων του αξιωματικού της Πολεμικής Αεροπορίας. Οι υποψήφιοι πρέπει να περάσουν έναν φυσικό έλεγχο ιστορικού και έλεγχο φαρμάκων. Η επιλογή γίνεται από ένα διοικητικό συμβούλιο, το οποίο σταθμίζει όλους τους παράγοντες, συμπεριλαμβανομένων των βαθμολογιών AFOQT, του μέσου όρου βαθμού, της εμπειρίας, του χαρακτήρα και των παρελθόντων επιτευγμάτων κατά τον προσδιορισμό του.

Εκπαίδευση

Οι υποψήφιοι για την εργασία του κλινικού κοινωνικού λειτουργού δικαιούνται την απευθείας διαδρομή προμήθειας. Κανονικά, οι νέοι αξιωματικοί παρακολουθούν βασική σχολή εκπαίδευσης αξιωματικών, η οποία διαρκεί περίπου τρεις μήνες και είναι ένα αυστηρό πρόγραμμα, τόσο σωματικά όσο και διανοητικά. Ωστόσο, με άμεση προμήθεια, η εκπαίδευση περιορίζεται σε πέντε εβδομάδες. Κατά τη διάρκεια αυτής της εκπαίδευσης, νέοι αξιωματικοί μάθουν για στρατιωτική υγειονομική περίθαλψη και βασικές στρατιωτικές διαδικασίες Η εκπαίδευση για τους άμεσους αξιωματικούς της επιτροπής αποτελείται από διδασκαλία στην τάξη, ανάπτυξη ηγεσίας και ασκήσεις σωματικής προετοιμασίας.

Μισθός

Η βασική αμοιβή για το στρατό καθορίζεται από το Υπουργείο Άμυνας και αναθεωρείται κανονικά ετησίως. Όλο το στρατιωτικό προσωπικό της ίδιας τάξης και των ετών υπηρεσίας λαμβάνει την ίδια βασική αμοιβή. Οι βαθμοί πληρωμής των Ο-1, Ο-2, Ο-3 και Ο-4 αντιστοιχούν στις τάξεις του δευτέρου υποπλοιάρχου, πρώτου υποπλοιάρχου, καπετάνιου και μεγάλου, αντίστοιχα. Παρόλο που οι υποψήφιοι συνήθως εισέρχονται ως δευτερεύοντες υπολοχαγούς, τα άτομα μπορούν να λάβουν υψηλότερη βαθμίδα, με βάση την εμπειρία, την εκπαίδευση, τις βαθμολογίες των δοκιμών και άλλους παράγοντες. Η μηνιαία βασική αμοιβή για το βαθμό πληρωμής O-1 κυμαίνεται από $ 2.876,40 έως $ 3.619,20, από το 2013, ενώ ένα O-2 κερδίζει μεταξύ $ 3.314,10 και $ 4.586,40. Το εύρος μισθών για ένα O-3 είναι μεταξύ $ 3.835,50 και $ 6.240 και είναι $ 4.362.40 έως $ 7.283,70 για ένα O-4. Εάν οι αξιωματικοί επιλέξουν κατοικία επί της βάσης, παρέχεται χωρίς κόστος, και αν επιλέξουν να ζήσουν εκτός βάσης, λαμβάνουν μηνιαίο επίδομα. Αυτή η αποζημίωση βασίζεται στην κατάταξη και την οικογενειακή κατάσταση του αξιωματικού και κυμαίνεται από $ 660,90 έως $ 1,822.50. Επιδόματα διαμονής ύψους έως 1.100 δολάρια ανά μήνα παρέχονται επίσης για όσους επιλέγουν στέγαση εκτός βάσης.