Ποια είναι η περιγραφή εργασίας ενός Αστυνομικού Αποστολέα;

Πίνακας περιεχομένων:

Anonim

Οι αστυνομικοί απεσταλμένοι είναι μέλη των αρχών επιβολής του νόμου που απαντούν σε κλήσεις για υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης με ήρεμο τρόπο. Ο αποστολέας πρέπει να καθορίσει γρήγορα το επείγον της αίτησης και των αξιωματικών αποστολής στη σκηνή. Η στενή επαφή με τους αποστολείς επιτρέπει στους αξιωματικούς να ζητούν πρόσθετη βοήθεια και άλλο προσωπικό έκτακτης ανάγκης.

Εργασιακά καθήκοντα

Ένας αστυνομικός αποστολέας λαμβάνει κλήσεις έκτακτης ανάγκης και μη έκτακτης ανάγκης στο αστυνομικό τμήμα και καθοδηγεί τον κατάλληλο αριθμό αστυνομικών μονάδων στη σκηνή. Ο αστυνομικός αποστολέας λαμβάνει κλήσεις από άλλες αστυνομικές υπηρεσίες και υπηρεσίες έκτακτης ανάγκης καθώς και από το κοινό. Οι κλήσεις εισέρχονται στην αποστολή μέσω τηλεφώνου, συστήματος ηλεκτρονικών υπολογιστών και ραδιοφώνου.

$config[code] not found

Ένας απεσταλμένος της αστυνομίας παρακολουθεί επίσης τη θέση όλων των αστυνομικών υπαλλήλων. Το τμήμα αστυνομίας διατηρεί αρχεία καταγραφής όλων των εισερχόμενων κλήσεων. Ο αποστολέας διατηρεί το ημερολόγιο μέσω χειρωνακτικών ή αυτοματοποιημένων διαδικασιών.

Δεξιότητες

Οι αστυνομικοί αποστολείς χρειάζονται την ικανότητα να παραμένουν ήρεμοι σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης. Ο αποστολέας πρέπει να είναι σε θέση να σκέφτεται και να ενεργεί με σαφήνεια κατά τις κλήσεις προς το αστυνομικό τμήμα. Η ικανότητα πολλαπλής εκτέλεσης στην εργασία είναι επίσης μια βασική δεξιότητα. Οι αστυνομικοί αποστολείς πρέπει να διαθέτουν δεξιότητες χρησιμοποιώντας τηλεφωνικό, ηλεκτρονικό και ραδιοεξοπλισμό ενώ επικοινωνούν αποτελεσματικά με τους καλούντες και το αστυνομικό προσωπικό.

Βίντεο της Ημέρας

Σας έφερε από το Sapling Έφερε σε σας από το Sapling

Προσόντα

Ο αστυνομικός αποστολέας πρέπει να έχει πτυχίο γυμνασίου ή ισοδύναμο και να είναι τουλάχιστον 18 ετών. Τα αστυνομικά τμήματα μπορούν να απαιτούν από τους αποστολείς να υποβληθούν σε έλεγχο ιστορικού και να μην είναι απαλλαγμένοι από οποιαδήποτε προηγούμενη καταδίκη. Ο αποστολέας δεν απαιτεί προηγμένο πτυχίο. Η εμπειρία εργασίας ως αποστολέας της αστυνομίας ή η εξοικείωση με τον εξοπλισμό επικοινωνίας παρέχει στους αιτούντες περισσότερες πιθανότητες σε θέση σε αστυνομικό τμήμα. Η αστυνομική υπηρεσία μπορεί επίσης να απαιτήσει έγκυρη άδεια οδήγησης.

Πιστοποίηση

Η επιβολή του νόμου ενδέχεται να απαιτεί από τους αστυνομικούς αποστολείς να έχουν πιστοποιήσεις, οι οποίες επιτρέπουν στο άτομο να έχει πρόσβαση σε ομοσπονδιακές, κρατικές και τοπικές βάσεις δεδομένων επιβολής του νόμου.

Μισθός

Ο μέσος μισθός για έναν αστυνομικό αποστολέα είναι 53.000 δολάρια από τον Μάιο του 2010, σύμφωνα με το Indeed.com.

2016 Πληροφορίες μισθών για αστυνομικούς, πυροσβέστες και αποστολείς ασθενοφόρων

Οι αστυνομικοί, οι πυροσβέστες και οι αποστολείς ασθενοφόρων κέρδισαν ένα μέσο ετήσιο μισθό ύψους 38.870 δολαρίων το 2016, σύμφωνα με το αμερικανικό Γραφείο Στατιστικής Εργασίας. Στο χαμηλό τέλος, οι αστυνομικοί, οι πυροσβέστες και οι αποστολείς ασθενοφόρων κέρδισαν 25ο εκατοστημόριο μισθό ύψους 30.830 δολαρίων, δηλαδή 75 τοις εκατό κέρδισαν περισσότερο από αυτό το ποσό. Ο μισθός του 75ου εκατοστημορίου είναι 49.570 δολάρια, δηλαδή 25% κερδίζουν περισσότερα. Το 2016, 98.600 άτομα απασχολήθηκαν στις ΗΠΑ ως αστυνομικοί, πυροσβέστες και αποστολείς ασθενοφόρων.