Πώς να εργαστείτε για την JetBlue Airlines στο σπίτι

Η JetBlue αξιολογεί συνεχώς ένα κορυφαίο μέρος για να εργαστεί, προσφέρει μια σειρά επιλογών εργασίας για άτομα που ενδιαφέρονται να ασχολούνται με την αεροπορία, τα ταξίδια και τη φιλοξενία, την εξυπηρέτηση πελατών και πολλά άλλα. Παρόλο που η πλειονότητα των θέσεων εργασίας JetBlue βρίσκεται σε αεροδρόμια σε όλο τον κόσμο ή στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στη Νέα Υόρκη, υπάρχουν ευκαιρίες να εργάζονται στο σπίτι, ως μέρος του πληρώματος κρατήσεων. Ως μέλος του πληρώματος στο σπίτι, θα συνεργαστείτε με τους πελάτες της JetBlue μέσω του τηλεφώνου για να παρέχετε την άριστη υπηρεσία την οποία γνωρίζει η αεροπορική εταιρεία.

$config[code] not found

Κρατήσεις Περιγραφή θέσης εργασίας πληρώματος

Η πρωταρχική ευθύνη των μελών του πληρώματος κράτησης εργασίας από το σπίτι της JetBlue είναι να παρέχει υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών μέσω τηλεφώνου. Αυτό περιλαμβάνει την πραγματοποίηση κρατήσεων για αεροπορικά ταξίδια, την πραγματοποίηση αλλαγών στις κρατήσεις όπως ζητήθηκαν και τη διεκπεραίωση των αιτημάτων των πελατών σχετικά με τα ταξίδια. Δεδομένης της φύσης του κλάδου των αεροπορικών ταξιδιών, αυτό συχνά σημαίνει την αντιμετώπιση των ανησυχιών και των προβλημάτων των πελατών, όπως η επανατοποθέτηση ακυρωμένων ή καθυστερημένων πτήσεων. Τα μέλη του πληρώματος των κρατήσεων αναμένεται επίσης να πωλούν βοηθητικά προϊόντα στους καταναλωτές, όπως ταξιδιωτική ασφάλιση, αναβαθμίσεις καθισμάτων και άλλες υπηρεσίες. Τα μέλη του πληρώματος αναμένεται να παρέχουν την εμπειρία JetBlue σε κάθε πελάτη σε κάθε κλήση, πράγμα που σημαίνει την παροχή εξαιρετικής, φιλικής εξυπηρέτησης και επίλυσης προβλημάτων γρήγορα και αποτελεσματικά.

Να γίνει μέρος του πληρώματος κρατήσεων

Για να εργαστείτε από το σπίτι για το JetBlue, πρέπει να διαμένετε στις μητροπολιτικές περιοχές του Orlando ή του Salt Lake City, καθώς βρίσκονται εκεί τα τηλεφωνικά κέντρα της εταιρείας. Η εταιρεία απαιτεί επίσης να διαθέτει τουλάχιστον ένα δίπλωμα γυμνασίου ή ισοδύναμο, δύο χρόνια εμπειρίας εξυπηρέτησης πελατών και βασικές δεξιότητες πληροφορικής, συμπεριλαμβανομένης της γνώσης των προγραμμάτων του Microsoft Office και τη δυνατότητα να πληκτρολογούν τουλάχιστον 25 λέξεις ανά λεπτό. Η εργασία απαιτεί ειδική τηλεφωνική γραμμή και σύνδεση υψηλής ταχύτητας στο διαδίκτυο, καθώς και περιβάλλον χωρίς θόρυβο και περιβάλλον χωρίς θόρυβο. Το JetBlue διεξάγει 10ετή έλεγχο ιστορικού και δοκιμή φαρμάκων προ της απασχόλησης σε όλους τους αιτούντες και πρέπει να είστε νομικά επιλέξιμος για εργασία στις ΗΠΑ

Πέρα από τις βασικές απαιτήσεις για το πλήρωμα κρατήσεων, το JetBlue προτιμά τους υποψήφιους που έχουν προηγούμενο τηλεφωνικό κέντρο ή κρατήσεις και εμπειρία πωλήσεων. Ψάχνουν για υποψηφίους που είναι ιδιαίτερα παρακινημένοι, οργανωμένοι και εξαιρετικοί επίλυσης προβλημάτων. Για το τηλεφωνικό κέντρο Orlando, το οποίο χειρίζεται κρατήσεις για τις αγορές της Καραϊβικής και της Λατινικής Αμερικής, η δίγλωσση είναι ένα πλεονέκτημα. Όλα τα μέλη του πληρώματος πρέπει να είναι πρόθυμα να εργάζονται νύχτες, Σαββατοκύριακα και αργίες, καθώς και υπερωρίες, όπως απαιτείται.

Εφαρμογή για εργασίες JetBlue Work From Home

Αν πληροίτε τα προσόντα για μια θέση πληρώματος κρατήσεων, υποβάλετε αίτηση στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα της καριέρας της JetBlue. Η εταιρία δέχεται μόνο εφαρμογές στο διαδίκτυο. Οι επιλεγμένοι υποψήφιοι έχουν την ευκαιρία να κάνουν 45λεπτη αξιολόγηση online. Μετά την αξιολόγηση, οι υποψήφιοι μπορούν να προχωρήσουν σε σύντομη τηλεφωνική συνέντευξη. Από εκεί, οι υποψήφιοι προχωρούν στο Blue Review, μια προσωπική αξιολόγηση και ομαδική συνέντευξη, καθώς και το τμήμα υπολογισμού του ιστορικού και του ελέγχου των ναρκωτικών της διαδικασίας πρόσληψης, προτού λάβει μια επίσημη προσφορά εργασίας. Κατά τη μίσθωση, θα προγραμματιστεί για εκπαίδευση στο Κέντρο Υποστήριξης του Salt Lake City ή στο Πανεπιστήμιο JetBlue στο Ορλάντο. Η όλη διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετές εβδομάδες.

Εργασία για το JetBlue

Εργάζεστε ως μέλος του πληρώματος των κρατήσεων JetBlue και προσφέρει ευελιξία, αλλά γνωρίζετε ότι αν έχετε οποιεσδήποτε δυσκολίες με τον εξοπλισμό σας (π.χ. διακοπή ρεύματος, προβλήματα συνδεσιμότητας), θα πρέπει να αναφέρετε στο τηλεφωνικό κέντρο για να λειτουργήσει η βάρδια σας εκεί. Ωστόσο, εκτός από την ωριαία αμοιβή, η σταδιοδρομία JetBlue προσφέρει ένα πλήρες φάσμα παροχών, συμπεριλαμβανομένης της ιατρικής και οδοντιατρικής κάλυψης, των επιλογών συνταξιοδότησης, του μεριδίου συμμετοχής στα κέρδη και των δικαιωμάτων αγοράς μετοχών. Και, φυσικά, οι υπάλληλοι μπορούν να επωφεληθούν από την ελεύθερη αναμονή ταξιδιού στις πτήσεις JetBlue και τις μειωμένες αναρτήσεις ταξιδιού σε άλλες αεροπορικές εταιρείες.